Legendarny Schabowy za 28 zł

Prawdziwa Kuchnia Górska

Porcje obfite a ceny przyzwoite

Parking Zakopane

Parkingi w Zakopanem i na Krupówkach

Gdzie zaparkować samochód w Zakopanem?

Szukasz miejsca, gdzie możesz bez problemu zostawić samochód? Nie możesz znaleźć miejsca i powoli zaczynasz tracić cierpliwość – nic dziwnego. Zakopane to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce, w którym wcale nie jest łatwo znaleźć parking.

Zakopane i jego okolice cieszą się dużym zainteresowaniem przez cały rok, dlatego parkingi są często zapełnione lub drogie. W tym artykule podpowiemy, gdzie szukać parkingów w Zakopanem i w okolicy Krupówek. 

Zakopane oferuje kilka rodzajów parkingów dla kierowców, w zależności od lokalizacji, ceny i dostępności.

Parking strzeżony czy parking niestrzeżony

W Zakopanem znajdziesz sporo parkingów strzeżonych. Znajdziesz je głównie w pobliżu hoteli, pensjonatów, restauracji, sklepów i innych atrakcji turystycznych. Ceny za parkowanie na takich parkingach wahają się od 10 do 30 zł za dobę, w zależności od sezonu i lokalizacji. Masz do wyboru parking Strzeżony Pod Gubałówką, parking Pod Skocznią czy Pod Wielką Krokwią i Doliną Kościeliską. 

Miejski parking

Gdzie zaparkować w pobliżu Krupówek? Do wyboru masz miejski parking (opłata w parkomatach) od strony alei 3-go Maja lub inne, liczne (prywatne) parkingi wokół centrum. Za postój na miejskich parkingach w Strefie Płatnego Parkowania można zapłacić za pomocą aplikacji mPay oraz SKYCASH.

Opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania w stolicy Tatr obowiązują w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 21:00.Opłaty nie są pobierane w niedziele i święta oraz inne dni ustawowo uznane za wolne od pracy.

Niestrzeżone parkingi znajdziesz m.in.: na Gimnazjalnej, pod Nosalem czy przy ulicy Nowotarskiej.

Niektóre hotele i restauracje w Zakopanem mają swoje parkingi, ale nie wszystkie. Zależy to od lokalizacji, wielkości i standardu obiektu. Jeśli chcesz zarezerwować nocleg lub stolik w Zakopanem, warto sprawdzić, czy dana oferta zawiera miejsce parkingowe dla gości. 

Schronisko Krupówki parking 

„Plac Niepodległości” – wokół znajduje się wiele parkingów.  „Parking przy Domu do Góry Nogami”

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz – jesteś już tylko 3 minutki spacerkiem od nas. Wejdź na Krupówki i przyjdź prosto do Schroniska.
Znajdujemy się tuż za budynkiem Pijalni Czekolady E. Wedel (w drugiej linii zabudowy).

Gdzie zaparkujemy nie płacąc za postój

Obecnie ostatni z bezpłatnych parkingów w Zakopanem znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich – od skrzyżowania z ulicą Ubocz do skrzyżowania z ulicą Gładkie.

Z przyczyn technicznych
Schronisko Krupówki NIECZYNNE
Zamknięte do odwołania!