Legendarny Schabowy za 28 zł

Prawdziwa Kuchnia Górska

Porcje obfite a ceny przyzwoite

Co robić na Krupówkach

Zobacz, co warto zobaczyć i z czego skorzystać:

Krupówki — serce Zakopanego

Krupówki to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych i najbardziej reprezentatywnych ulic w Zakopanem. To tu tętni życie miasta, a spacer po nich to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do stolicy Tatr. Co warto zobaczyć i zrobić na Krupówkach? Oto nasze propozycje.

Rówień Krupowa

To rozległa polana położona około 5 minut drogi od Krupówek. Jest największym miejskim terenem zielonym w Zakopanem. Znajdziecie tu widokowy plac zabaw dla dzieci oraz asfaltowe alejki do spacerów z wózkiem. Z Równi Krupowej wspaniale widać Giewont. To właśnie tu znajduje się też słynny, świecący w nocy napis ZAKOPANE.

Gubałówka

U dołu Krupówek znajduje się też dolna stacja wagonika wjeżdżającego na Gubałówkę – a z Gubałówki macie piękny widok na Tatry. Szczególnie warto spróbować tu wjechać w mglisty, pochmurny dzień – często zdarza się, że chmury są nisko nad miastem, a już na Gubałówce możemy się cieszyć pięknym widokiem Tatr. Do wagonika kolejki wjedziemy z wózkiem, na samej Gubałówce mamy dostępny dla wózków asfaltowy deptak.

Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Jeśli szukasz dodatkowej rozrywki i atrakcji, masz do wyboru także inne propozycje. Jedną z nich jest Papugarnia Egzotyczne Zakopane, gdzie możesz podziwiać i pogłaskać ponad 100 gatunków egzotycznych ptaków. Papugarnia znajduje się na ulicy Krupówki 96, a bilety kosztują 25 zł dla dorosłych i 20 zł dla dzieci.

Park Iluzji

Inną ciekawą propozycją jest Park Iluzji, gdzie możesz zobaczyć niesamowite zjawiska optyczne i zagrać w interaktywne gry. Park Iluzji znajduje się na ulicy Krupówki 40, a bilety kosztują 20 zł dla dorosłych i 15 zł dla dzieci.

Myszogród

Dla najmłodszych polecamy Myszogród, czyli park rozrywki z dmuchanymi zjeżdżalniami, basenami z piłeczkami, trampolinami i innymi atrakcjami. Myszogród znajduje się na ulicy Krupówki 24, a bilety kosztują 15 zł za godzinę.

Podwodny świat i dom do góry nogami

Jeśli chcesz zobaczyć coś zupełnie innego, możesz odwiedzić Podwodny świat i dom do góry nogami. Podwodny świat to akwarium z ponad 100 gatunkami ryb i innych zwierząt morskich. Dom do góry nogami to zabawna atrakcja, gdzie wszystko jest odwrócone o 180 stopni. Obie atrakcje znajdują się na ulicy Krupówki 9, a bilety kosztują 25 zł dla dorosłych i 20 zł dla dzieci.

Muzeum Tatrzańskie

Odwiedzając budynek Muzeum, którego koncepcję architektoniczną stworzył ojciec “stylu zakopiańskiego” – Stanisław Witkiewicz, zostaniecie wciągnięci w fascynującą opowieść o historii, przyrodzie i kulturze Podhala, a dodatkowo na trwającej do końca lutego 2024 roku wystawie czasowej “Tatrzańskie Yeti” poznacie rozbudzające wyobraźnię legendy i opowieści o zwierzętach zamieszkujących Tatry. Muzeum Tatrzańskie znajduje się na ulicy Krupówki 10, a bilety kosztują 15 zł dla dorosłych i 10 zł dla dzieci.

Miejska Galeria Sztuki

Na przeciwko dawnego Hotelu Morskie Oko znajduje się natomiast się budynek Bazaru Polskiego. Aktualnie działa tutaj Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem, w której możecie bezpłatnie zobaczyć między innymi wystawy prezentujące twórczość artystów związanych z Podhalem. Miejska Galeria Sztuki znajduje się na ulicy Krupówki 41.

Co robić na Krupówkach? Po całym dniu korzystania z atrakcji warto przyjść i odpocząć w wyjątkowym bistro Schronisko Krupówki.  Miło, smacznie, rodzinnie, regionalnie!

Z przyczyn technicznych
Schronisko Krupówki NIECZYNNE
Zamknięte do odwołania!